FC Botosani joaca sambata, pe teren propriu, cu FC Voluntari, formatie care a facut 0-0 in prima etapa cu Sepsi Sfantu Gheorghe.

Jonathan Rodriguez este fotbalistul care a marcat primul gol din noul sezon al Ligii 1. Acesta a spus ca in meciul cu Astra au dormit 2 minute si au primit 2 goluri.

”Pacat ca nu am venit cu 3 puncte de la Astra. A fost un meci bun pentru noi. Am jucat bine, am jucat cu atitudine, dar am dormit 1 minut in prima repriza si 1 minut in repriza a doua si am luat 2 goluri. Acesta este fotbalul. Asa se intampla. Grupul este bine, urmeaza un meci greu, dar avem echipa buna. Pentru mine e la fel, ca e 4-3-3 sau 4-2-3-1, e la fel.Daca vine o oferta mare pentru club si pentru mine o sa plec, daca nu o sa raman aici si ne batem la Play-Off.”, a declarat Jonathan Rodriguez.

Partida dintre FC Botosani si FC Voluntari va avea loc sambata, incepand cu ora 18:00, pe stadionul Municipal.