Antrenorul echipei FC Botosani s-a aratat extrem de suparat si de dezamagit, dupa rezultatul de egalitate obtinut cu Academica Clinceni, scor 2-2.

Acesta si-a criticat jucatorii, care nu au mai fortat dupa ce au condus cu 2-0, dar a criticat si prestatia adversarilor, dar au tras de timp foarte mult in repriza a doua, acuzand tot felul de dureri musculare.

”Nu am cum sa fiu altfel. Nu e normal sa am 2-0 cu Clinceni si sa ma egaleze Clinceniul. Asta este. Sper ca vor avea ce invata altii, ca noi…tot dam cate doua goluri si luam 1 punct. Este inexplicabil. Cu o echipa precum Clinceniul o bati cu atitudine. Fotbalul trebuie sa-l joci pana in minutul 90. Am luat gol dintr-o pasa de 60 de m si dintr-un aut si eu trebuie muncesc sa construiesc, iar altii stau pe jos si se joaca 10 minute. E inadmisibil. E fotbal de Liga 1? Nu e fotbal de Liga 3. Cu crampe, cu carcei, cu stomac, cu gat , cu cap. Asta nu este fotbal! Eu vreau sa joc fotbal si ei vin si stau pe jos”, a declarat Marius Croitoru la finalul partidei.

Vezi in video-ul de mai jos ce a spus Croitoru despre arbitraj, despre Ongenda, despre Golofca, dar si despre transferuri!